ums@umsistanbul.com.tr | ☏ 0 216 379 77 00

Alanında uzman personellerimiz tarafından danışmanlık hizmeti verilmektedir.

 

Kalite Yönetim Sistemi

Kuruluşunuzun büyüklüğü ne olursa olsun, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi tüm operasyonel süreçlerinizi en iyi şekilde izlemenize ve yönetmenize yardımcı olur. Dünyanın en yaygın kalite yönetim standardı olan ISO 9001, kuruluşların hizmet ve performans yönetimi konusunda kalitelerini artırmaya ve süreklilik sağlanmasına olanak tanır.

 

Genel Metroloji

Metroloji, ölçüm belirsizliği ve uygulama alanına bakılmaksızın, ölçüm ile ilgili bütün teorik ve uygulamaya yönelik unsurları içerir.

Metrolojinin tanımı metrolojinin görevi , bütün ölçme sistemlerinin temeli olan birimleri (SI ve türevleri) tanımlayarak, bilim ve teknolojinin kullanımına sunmak ve yapılan bütün ölçümlerin güvenilirliğini ve doğruluğunu sağlamaktır.

Metrolojinin 3 Ana Görevi; • Birimleri Tanımlamak: Uluslararası seviyede kabul edilmiş birimlerin tanımını yapmak, metre, kilogram vb; • Birimi oluşturmak; Bilimsel yöntemler kullanarak Metrolojinin Tanımı • Birimi oluşturmak; Bilimsel yöntemler kullanarak birim standardını oluşturmak. Lazer ile metrenin elde edilmesi • İzlenebilirlik zincirini kurmak; Bir ölçümde, ölçülen değeri ve belirsizliğini ortaya koymak ve bu bilgiyi dağıtmak (kalibrasyonlar).

 

Tüm Kalibrasyon Alanları

Şirketimiz Kalibrasyon Alanlarında , uzman kadrosu  , yüksek teknoloji ve materyalleri ile danışmanlık  hizmeti vermektedir.

 

Danışmanlık Talebi için lütfen tıklayınız